Barvy roku 2021: Pantone vsadila na šedou a žlutou

896
0
Share:

Barvy roku 2021 jsou tentokrát dvě. Tedy alespoň podle americké společnosti Pantone Color Institute, která zvolila šedou a žlutou. Vznikl tak příběh barev, jež staví na pocitech sounáležitosti a příslibu nové, prozářenější budoucnosti.

Barvy roku od Pantone jsou tentokrát překvapivě dvě. Kombinace žluté s šedou na hlubokém poznání, stabilním základu moudrosti, zkušeností a současně přináší optimismus a nový směr v přístupu k životu, jak osobnímu, tak profesionálnímu.

S šedou a žlutou

Když lidé hledají způsoby, jak dobít energii, touží po naději, aby překonali stále trvající určitou nejistotu, obvykle sáhnou po povzbuzujících barevných odstínech, jež jim dodají vitalitu. PANTONE 13-0647 Illuminating je jasný, vesele žlutý odstín plný elánu, který je prostoupený sluncem a jeho životadárnou energií. PANTONE 17-5104 Ultimate Grey představuje symbol pevných a spolehlivých prvků, které jsou věčné a poskytují stabilní základ. Barvy oblázků na pláži a přírodních prvků, jejichž zvětralý vzhled zdůrazňuje schopnost obstát ve zkoušce času, taková je Ultimate Grey, vyvolávající pocity vyrovnanosti, vytrvalosti a odolnosti.

Barvy roku

Kombinace PANTONE 17-5104 Ultimate Grey a PANTONE 13-0647 Illuminating vychází z těžkého roku 2020. Vyjadřuje naději, je poselstvím štěstí, které podporuje odvahou a touhou po nových a lepších začátcích. Měli bychom z ní vnímat, že vše bude jasnější a čitelnější – to je totiž pro lidského ducha zásadní.

Barvy roku na koberci od Bonami. Koupíte ZDE

Jistota a naděje v interiéru

Šedá barva má sice pověst tak trochu nudné barvy, ale na druhou stranu je nadčasová, elegantní a tvoří dokonalé pozadí pro celou řadu dalších barev. Hodí se tak samozřejmě i ke žluté, jež představuje sytý a výrazný odstín. Žlutá svým jasem krásně rozsvítí šedý základ a do interiéru vnese moderní švih. Současně dodá místnostem potřebné pocitové teplo.

Barvy roku v kuchyních

Výběru barev, struktur a materiálů povrchů kuchyní věnujeme velkou pozornost i v Oresi. Potvrdila to volba barvy roku Pantone Color Insitute: snaha Oresi předvídat vývoj trendů, které ovlivňují design a barvy povrchů našich kuchyní správná. „Barvy, odpovídající škálám odstínů Ultimate Gray a svítivé žluté Illuminating, najdete nejen v řadě Dolti Collection by Andrea Capovilla, ale také v prémiové třídě Livanza či v luxusních kuchyních Bauformat. A to jak v hladkém, tak strukturálním povrchu,“ upozorňuje Dušan Všelicha, ředitel marketingu Oresi.

Text: redakce
Foto: Oresi, Bonami

Share:

Leave a reply