Zahradní sedačky: tipy pro správný výběr

437
0
Share:

V hezkém počasí je posezení na zahradě příjemným zpestřením dne. Pohodu poskytne zahradní sedačka, na které se můžete pohodlně natáhnout a odpočinout si. Víte, jak vybrat tu správnou?

Při hledání vhodné zahradní sedačky byste měli zohlednit několik základních faktorů, které vám pomohou vybrat si správný model. Navíc tak předejdete pozdějším starostem.

Na velikosti zahradní sedačky záleží

V první řadě by velikost zahradní sedačky měla odpovídat počtu lidí, kteří ji budou najednou využívat. I přesto, že jde o zahradní nábytek, je důležité, aby sedačka odpovídala místu, kde bude stát. Takto nám vychází jednoduchá úměra, do malého prostoru patří malá sedačka, do velkého klidně postavte velkou zahradní pohovku, která ho příjemně zaplní. Než ale za zahradní sedací nábytek zaplatíte, dobře si promyslete ještě jeden důležitý detail, a sice, kam budete tento zahradní nábytek uskladňovat na zimu.

Sedací varianty

Zahradní sedačku lze pořídit jako samostatný prvek nebo v soupravě se zahradními křesly. Některé sedačky se dají rozložit, jiné v sobě navíc mají integrovaný vnitřní úložný prostor. Dají se najít i různé luxusní kousky, například s pergolou, která vás ochrání před poledním sluncem nebo malou letní přeháňkou.

Výběr materiálu

Tradičně se zahradní nábytek vyrábí ze dřeva, nejčastěji z borovice, dubu nebo smrku. Z exotických materiálů se používá přírodní ratan, což je upravená tropická liána. Má dlouhou životnost a nevadí mu vlhko, proto je vhodný i k použití do zahrady. Pořídit si můžete i nábytek z umělého ratanu. Pokud se rozhodnete pro tento typ, pohlídejte si, aby měl duralovou či hliníkovou konstrukci a ratan certifikát o odolnosti. Trendem posledních let jsou exotická dřeva, která se na rozdíl od evropských, jako je zmíněná borovice, dub, nebo smrk, nemusí tolik ošetřovat proti povětrnostním podmínkám.

Na měkkém…

…je fajn sedět. Takže zahradní sedačce by neměly chybět měkké sedáky a opěráky. Abyste je ale nemuseli při sebemenší dešťové přeháňce uklízet do garáže či kamkoli jinam, to v případě, že vaše posezení není zastřešené, vyberte si sedáky ušité z outdoorových materiálů. Jde o to, že nepropouštějí vodu, jsou paroprodyšné a také odolné proti plísním a stálobarevné. Laicky řečeno, nevadí jim ani slunce, ani déšť, ani vlhkost a zajistí vám pohodlí na opravdu hodně sezón.

Hezký zahradní nábytek a doplňky do zahrady najdete například zde.

Připravila: redakce

Foto: archiv firem

 

 

 

Share: