Zahrada od jara do zimy: Zahradničení po celý rok

677
0
Share:

Zahrada je skvělé místo nejenom k relaxaci, ale i k plnohodnotnému pohybu, díky kterému se udržujeme v dobré kondici. Navíc každý správný zahradník ví, že zahradničení nezačíná na jaře a nekončí na podzim. Práce na zahradě se totiž najde i v zimních měsících.

Zahrada vyžaduje mnoho znalostí. Tou základní je způsob života rostlin, díky kterému bude vaše zahradničení úspěšné. Navíc se úspěšně vyhnete chybám při plánování výsadby.

Plánování zahrady

Pokud jste si pořídili chatu nebo chalupu, či zdědili jakoukoli stavbu s již založenou zahradou, bývá leckdy problém ji osázet tak, abyste z ní měli co nejvíc užitku při co nejmenším objemu práce. Jiná situace je, když jste si postavili nový dům a rádi byste na přilehlém pozemku zahradničili. Než se pustíte do jakéhokoli sázení, vezměte si čtverečkovaný papír a pusťte se do plánování záhonů a okrasných zákoutí. Aby vám zahrada co nejdéle kvetla, poskytla oku lahodící barevný koberec a plodila, berte v úvahu i životnost jednotlivých rostlin a barvu květů. U trvalek pak myslete na jejich výšku, která by vás mohla v budoucnosti nepříjemně překvapit.

Zahrada v jednotlivých měsících

Myslíte si, že třeba v lednu se na zahradě nic neděje? Opak je pravdou, jelikož už na začátku roku můžete provádět jednoduché výsevy. A rozhodně byste neměli relaxovat ani v prosinci, kdy je třeba průběžně kontrolovat stromky a další venkovní rostliny. Jasné, že nejvíce se zapotíte v letních měsících, kdy je možné už sklízet některé plody zeleniny a ovoce a současně připravovat na podzimní setí další zeleniny.

Zahrada vyžaduje celoroční péči. Praktického zahradního průvodce koupíte ZDE.

Zahradničení po celý rok

Nevíte si se zahradou rady? Šikovným pomocníkem se může stát publikace Zahradničení po celý rok, kterou vydala Euromedia v edici Esence. Na stránkách tohoto praktického zahradního průvodce se setkáte nejenom s již zmíněným plánováním, ale zahrada se vám představí prakticky během celého roku. Kromě toho v publikaci najdete rady, jak rostliny množit, chránit je před škůdci, jak se starat o trávník a podobně. A že zahradu nemáte? Nevadí, protože zde najdete také informace o pěstování rostlin v nádobách, což se vám může hodit například pro balkóny nebo zahradní terasy.

Text: redakce

Foto: Euromedia Group/Esence, Freepik.com

Share:

Leave a reply