Výběr sedačky ovlivňují děti, domácí mazlíčci i návštěvy

762
0
Share:

Sedačka je nejpoužívanější součástí obývacího pokoje. Tento důležitý detail pak odráží požadavky, které bychom měli po nové sedačce chtít. Pohodlnost, kvalita i praktičnost jsou samozřejmé. Ale na co dalšího bychom neměli zapomenout?

Výběru nové sedačky je třeba věnovat čas. Jedině tak máme jistotu, že nám bude sloužit přesně tak, jak jsme si představovali.

Materiál sedačky

Největší plochu sedacího nábytku tvoří potahová látka. Tu bychom měli vybírat i s ohledem na fakt, zda sedačku budou používat i děti, psi, kočky a hosté, a to nejenom ti, kteří přijdou na návštěvu, ale i tací, kteří u nás příležitostně přespávají. Zásadní je odolnost proti otěru. Ta se udává v takzvaných cyklech Martindale a obvykle se pohybuje mezi 25 až 30 000 cykly. Látky musí být stálobarevné. Prodávají se jednodruhové, např. bavlna, len či syntetika. Dobrým řešením jsou i směsové varianty, do kterých výrobci vkládají pečlivě vybrané vlastnosti různých tkanin. Koho se týká výše zmíněná informace o dětech, domácích mazlíčcích i častých návštěvách, měl by sáhnout po látce s tenčím vláknem a hustější vazbou.

Sedačka musí ladit

Skutečnost, že se nám líbí fialové věci, ještě neznamená, že si pořídíme fialovou sedačku. Její barvu bychom vždy měli podřídit ostatním barvám v interiéru. Jde o to, aby výsledný celek ladil a nikoli rozehrával disharmonický part. Nerozhodní jedinci nic nezkazí výběrem přírodních tónů. Pozor na světlé či tmavé odstíny, které bychom měli volit s ohledem na velikost místnosti (do menšího pokoje světlé, do velkého tmavší). Sedačka s geometrickými či květinovými vzory sice interiér ozvláštní, ale rychle se okouká. Je tedy dobré zvážit, zda by nestačil výraznější potah či polštáře.

Severský vzhled dodá vašemu obývacímu pokoji sedačka z kolekce Arno. Více info najdete ZDE.

Podstatný je tvar i velikost

Při výběru velikosti sedačky se obecně řídíme počtem členů domácnosti, kteří ji budou používat. K němu bychom měli připočítat návštěvy. Zde samozřejmě záleží na tom, zda chodí jednou za rok, či minimálně jednou za týden. Dalším požadavkem pak může být fakt, že si na sedačce i rádi poležíme. Dlouhá rovná sedačka vynikne ve velkém prostoru. Zajímavým řešením může být sedačka ve tvaru písmene L, tedy rohová. Dobře vypadá i sedačka sestavená do tvaru U, jenom pozor na to, že zabere v prostoru poměrně dost místa.

Text: redakce

Foto: archiv firem

Share:

Leave a reply