Vířivka je ideální řešení, když jste letos nestihli postavit bazén

1386
0
Share:

Většina Čechů stráví kvůli koronaviru letošní léto v Čechách místo u moře. Jenže jak přežít horko, když bazén už nestihneme postavit. S vířivkou to půjde snadno.

Dovádění v mořském příboji anebo zábava v napěněné vodní tříšti na jezu má jednoho společného jmenovatele, relaxaci s pozitivními zdravotními účinky. S venkovní vířivou vanou, neboli vířivkou si takovou zábavu dopřejete i na vlastní terase, dvorku nebo zahradě.

Vířivka může být také zapuštěná, čímž splňuje i architektonické nároky na daný prostor.

Co je to vířivka

Vířivku nejspíš všichni dobře známe, takže jenom ve zkratce, vířivka, neboli vířivá vana je vybavení, které je osazené hydromasážním systémem. Princip tohoto systému tkví v proudu vody, vytvářeném vodním čerpadlem, který směřuje s pomocí vodních trysek umístěných v boční, zádové a chodidlové části vany na tělo. Kromě vodní masáže si můžete dopřát také vzduchovou, kterou budete nejspíš znát pod názvem perličková.

Perlička funguje díky působení tlaku vzduchu generovaného kompresorem, který jej tryskami vhání do vany. Vzduchových trysek se na rozdíl od hydromasážních používá více a jsou umístěny především na dně vany. Vodní i vzduchovou masáž si můžete pořídit v jednom kombinovaném systému dohromady.

Večerní relaxace ve vířivce s chromoterapií uklidní mysl před spaním.

Kam s ní

Vířivku si můžete postavit na balkón, terasu, dvůr či zahradu. V případě balkónu a terasy je třeba nejprve zjistit povolenou nosnost. Myslete na to, že vana sama o sobě je díky integrovanému zařízení poměrně těžká, když připočítáte vodu a lidský faktor, můžete se v některých případech dostat i nad povolený limit.

Jiná věc je, pokud vířivku umístíte na dvůr nebo zahradu. Tam už není třeba brát v úvahu její váhu, ale spíš soukromí, světovou stranu i závětří. Jde přece o to, abyste se ve vířivce cítili komfortně.

Jako poměrně zajímavá se jeví varianta zapuštěná do země, což je novinka, která umožňuje citlivé umístění v zahradě a tím přizpůsobení celkovému stylu.

Vybírejte vířivku dostatečně velkou, aby se do ní vešli všichni členové rodiny naráz.

Vířivka pro zdraví

Vodní masáž vám uleví především po fyzických nebo sportovních výkonech a je vynikajícím rehabilitačním prostředkem v léčbě různých zdravotních obtíží, třeba bolestí zad. Perličková koupel slouží především k relaxačním účelům, zajišťuje kompletní tonizaci a prokrvení pokožky.

Text: redakce

Foto: USSPA

Share:

Leave a reply