Trendy interiér aneb domov ve znamení podzimu 2019

383
0
Share:
Trendy interiér podzimní styl Trendom.cz

Se změnou ročního období přichází i nové trendy v oblasti bydlení. Pojďte se tedy s námi podívat, co se bude „nosit“ v interiéru v letošním podzimu. Poradíme vám, jak přeměnit interiér v moderní domov.

Interiér v různorodém provedení je pro toto období zcela trendy. Na své si přijdou milovníci klasiky, minimalismu, elegance i divokosti. Mezi aktuální styly patří Get Together, Perfect Day, Urban Jungle a Wonderful Home. Jestli si teď právě říkáte, že taková proměna interiéru je pro vás nákladná, není třeba se bát. Leckdy totiž stačí málo. Nový závěs, přehoz, trendy povlečení a i sebemenší změna dokáže hodně. Tak pojďme na to

Interiér v rovnováze (Get Together)

Že se protiklady přitahují? Někdy dokonce splynou v jeden celek a vytvoří neopakovatelnou atmosféru bydlení. Odstíny hnědé a okrové kontrastují s různými stupni šedi. Společně působí jako uzemnění prostoru. Pro tento trend je charakteristická kombinace tvrdosti s měkkostí, světlosti s tmavostí, chladu s teplem. Jsou to kontrasty, které vytvářejí pohodlí s absolutní rovnováhou. Díky jasnosti v místnosti vzniká klidná atmosféra. Pro koho se Get Together hodí? Protože se jedná o harmonický styl zařízení, který ví, jak příjemné prostředí dokáže vytvářet kombinace protikladů, ocení ho všichni, jež hledají pohodovou atmosféru.

Rovnováha je základ. A platí to i pro interiér

Prostor k nadechnutí (Perfect Day)

Jak podle vás vypadá dokonalý den? Podle nás světle a přátelsky. Taková jsou i pravidla pro tento individuální styl s nádechem Skandinávie. Odborník na interiéry, Tadeáš Tenkl z Hornbachu k tomu říká: „Decentní barvy, přírodní materiály a jasné tvary vytvářejí kombinaci, která rozvíjí prostor a dává možnost se nadechnout. Osobní detaily na přesně tom správném místě dělají z prostoru místo, kam se chcete vracet.“ A jak si tento trend představit? Vlastně jsme to už naznačili. Hledejte v interiéru světlé barvy a jasné tvary, které vytvářejí pocit klidu se zaměřením jen na to podstatné. Perfect Day představuje umění vše dokonale sladit. Důležitá je vyrovnanost a správná míra všech přítomných složek. Tento styl ocení všichni, kteří potřebují uvolnění a možnost se svobodně nadechnout.

Individuální styl s dotykem Skandinávie. Interiér pro každého

Interiér, kde dobíjíme energii (Urban Jungle)

Venku, nebo uvnitř? Možné je přece obojí. Z balkonu se stane díky kobercům a polštářům obývací pokoj, obývací pokoj díky palmám a vertikálním zahradám zelenou oázou s rostlinami. Směr udávají výrazné barvy a kontrasty, které nabíjejí místnost energií. V kombinaci s všudypřítomnými rostlinami se prostor stane doslova životabudičem. Pro Urban Jungle je typická charakteristická hloubka díky výrazným odstínům zelené, benzínové a modré. Divoké kombinace materiálů a struktur působí ryze energicky a dynamicky. Rostliny v každém koutě oslavují život a přírodu. Tento dynamický styl bydlení je vhodný pro všechny, kteří potřebují doma čerpat maximální energii.

Interiér plný květin. To je Urban Jungle

Elegantně útulný interiér (Wonderful Home)

Tmavý samet, kůže, srst – a mezi tím se blýská trocha mosazi: tento trend je plný. Plný materiálů a výrazných barev, které přecházejí téměř do černé. Díky tomu získá prostor kýženou těžkost a elegantní komfort. „Nejdůležitějšími doplňky jsou dobře umístěné světelné zdroje, které prosvěcují hloubky a vytahují z nich jejich barevnost,“ upozorňuje Tadeáš Tenkl z Hornbachu. Nosnou linkou Wonderful Home je dokonalé napětí mezi světlem a tmou, které vytvářejí světelné zdroje. Interiér působí stabilně díky hlubokým, uklidňujícím barevným odstínům. Silný koncept barev a materiálů nabízí výraznou a sebevědomou atmosféru. I proto se tento interiér hodí pro všechny, kteří vědí, co chtějí a na čem jsou.

Sebevědomí a nadčasovost jsou vlastní tomuto interiéru

A nezapomeňte, že trendy interiér, to je například i koupelna

Text: redakce

Foto: Hornbach

Share:

Leave a reply