Tipy na chladničky, které uchovají potraviny déle čerstvé

300
0
Sdílet:
lednice Trendista.cz

Chladničky patří k nezbytnému vybavení každé domácnosti. Je celkem zbytečné připomínat jejich základní funkci – chlazení. Co je ale nutné dodat je fakt, že moderní chladničky už představují sofistikované přístroje s řadou vychytaných vlastností.

Jak by se vám líbilo ukládat potraviny do chladničky, která jim přizpůsobí teplotu i vlhkost. S takovým úkolem si snadno poradí například chladničky Bosch se systémem VitaFresh, který dokáže udržet v zásuvce různé úrovně vlhkosti, tedy podle toho, jestli v ní je jenom ovoce či zelenina, anebo více potravin dohromady. Speciální zásuvka se pochopitelně najde i pro tak náročné produkty, pokud jde o čerstvost, jako jsou ryby nebo maso. Pokud dodržíte doporučení v návodech, potraviny vám vydrží až třikrát déle čerstvé než je tomu v běžných zásuvkách.

Bosch lednice najdete například zde

Chladnička na léto

Tedy nejenom na léto, protože funkci výdejníku vody, ledu a HomeBar od Bosche oceníte během celého roku. Pokud jde o led, stačí připravit sklenici, stisknout knoflík a máte dostatek ledových kostek. HomeBar představuje šikovnou vychytávku, díky které se dostanete pohodlně k nápojům a přitom nemusíte otvírat celou lednici, takže vlastně šetříte energii. Znáte MultiAirflow systém? To je další způsob, jak prodloužit čerstvost uskladněných potravin, který probíhá díky konstantní cirkulaci vzduchu v chladničce.

Lednice s výdejníkem vody, Bosch. Koupíte ji zde

Americká chladná kráska

Americkou lednici ocení velká rodina i všichni ostatní, kteří nakupují jednou týdně. Prostorná chladnička, neboli lednice side-by-side je opatřená dvoukřídlými dveřmi, která bývají velmi často vybavená dávkovačem vody a výrobníkem ledu. Pozor na to, že systém otevírání americké lednice zabere podstatně víc místa než u běžného modelu. Vybrali jsme model od značky ETA, který má přibližně jednu třetinu celkového objemu vyhrazenou jako mrazicí. Jak chladicí, tak mrazicí část fungují nezávisle na sobě, takže se dají samostatně ovládat. Že není třeba chladničku odmrazovat díky technologii NoFrost už je dnes spíš samozřejmost. Co ale oceníte v době prázdnin je režim dovolená, který optimálně snižuje výkon tak, aby se v průběhu vaší nepřítomnosti potraviny nezkazily, ale také aby nedocházelo ke zbytečné spotřebě elektrického proudu.

Americkou lednici ETA koupíte zde.

Všechny lednice prodává například DATART.CZ

Sdílet: