Pojištění domácnosti je nezbytnou součástí klidného bydlení

415
0
Share:
pojištění domácnosti

Možná si říkáte, že vám se nemůže nic stát, tak na co pojištění domácnosti. Jenže pak se vrátíte jednoho dne z dovolené, anebo z víkendového pobytu na chalupě a zjistíte, že vás navštívili zloději, vytopili sousedi, vyhořela zásuvka a od ní půlka bytu. Jak se takovým událostem bránit?

Chovejte se preventivně

Kromě klasického zabezpečení bytu nebo domu elektronickým zabezpečovacím systémem, případně jiným způsobem je jednou z možností pojištění domácnosti, které vám v případě nešťastné události pomůže finančně zvládnout následky různých druhů pohrom. Pojistit se dá domácnost a také nemovitost. Pojištění domácnosti se vztahuje na zařízení jako je elektronika, nábytek, ale také třeba plovoucí podlaha, vestavěná skříň nebo kuchyňská linka. Do pojištění nemovitosti se zahrnuje byt, dům, garáž či sklep nebo další stavba na pozemku.

3 základní typy pojištění domácnosti

Byt či dům si můžete pojistit proti živelným katastrofám. Rozhodně se vyplatí pojištění zohledňující nezvané hosty. I když se vám zdá, že nemáte zas tak velký majetek, zkuste spočítat cenu zařízení, včetně spotřebičů, oblečení, šperků a dalších cenností. Možná byste se divili, k jak velké částce dojdete. A nakonec je vhodné si dům pojistit proti vandalství, tedy úmyslnému poškození nebo zničení.

Je vaše pojištění domácnosti aktuální?

Na tento faktor řada lidí často zapomíná. Výši pojistného je totiž třeba čas od času aktualizovat, protože pojistka nemusí odpovídat aktuálnímu stavu domácnosti, kterou jste v průběhu let zvelebili a lépe vybavili.

Kromě bytu nebo domu a domácnosti je vhodné si pojistit i chalupu nebo chatu, a to zejména že jste daný objekt rekonstruovali, nebo koupili nový. Pokud jde o umělecké předměty, šperky nebo starožitnosti, ty je vhodné ještě připojistit.

Pojištění domácnosti a nemovitosti online

Dnes už nemusíte chodit do pojišťovny, ale pojištění domácnosti a nemovitosti si sjednáte v pohodlí domova. Jednu z největších a finančně nejvýhodnějších nabídek najdete na WWW.EPOJISTENI.CZ, kde můžete porovnat nabídky předních českých pojišťoven a vybrat si to, které bude pro vás po všech stránkách nejlepší.

Nezapomeňte …

Na případ pojistné události se můžete připravit. Například tím, že si vyfotíte aktuální interiér i všechny důležité věci. Pak už nebude takový problém s dokazováním, co všechno vám bylo odcizeno, zničeno a podobně. Ke každé krádeži je rovněž nutné přivolat policii, protože bez řádného vyšetření nemusíte od pojišťovny dostat ani korunu.

Foto: Pixabay

Share: