Kvalitní klimatizace je výhra

361
0
Share:

Horké počasí se dá přežít pouze s klimatizací. Existuje několik typů klimatizace, mobilní a klimatizace split a multisplit. Správný výběr závisí na tom, co od klimatizace očekáváte.

Mobilní klimatizace

Jestliže chcete klimatizovat rychle, vybírejte z mobilních klimatizací. Instalace mobilní klimatizace je poměrně jednoduchá. Stačí, když přístroj postavíte ve vybrané místnosti na zem. Pozor ale na to, že ve chvíli, kdy ho ukotvíte s pomocí hadice, která by měla být vyvedena otvorem ve zdi, vznikne problém s přenášením z jedné místnosti do druhé. Mobilní klimatizace funguje tak, že horký vzduch je odváděn hadicí ven a zpátky se vrací vzduch ochlazení. Využijete ji hlavně v letních vedrech a především v menších pokojích do 25 m2. Dá se sice pořídit za poměrně rozumnou cenu, ale počítejte s tím, že není tak účinná jako klasická klimatizace, navíc je hlučnější a má vyšší spotřebu elektřiny.

Klimatizace split

Větší ochlazení poskytne klimatizace typu split. V tomto případě je kompresor s kondenzátorem umístěný mimo místnost, takže je klimatizace podstatně tišší. Split se skládá ze dvou jednotek. Vnější s kompresorem se instaluje na balkon, fasádu, střechu, vnitřní chladicí jednotka s regulací se dá upevnit na stěnu, strop nebo tam, kam je potřeba. Ovládá se jednoduše, nastavíte si teplotu a takzvaný inventor hlídá, aby byla intenzita chlazení stabilní. Kromě tichého provozu a vyšší účinnosti pro splitovou klimatizaci mluví i nízká spotřeba energie. Počítejte ale s tím, že tento přístroj již vyžaduje odbornou montáž.

Klimatizace multisplit

Jestliže potřebujete chladit více místností, lepším řešením bude klimatizace multisplit, která se skládá z několika vnitřních jednotek zabezpečovaných jednotkou vnější. Výběr vnitřní jednotky se odvíjí podle toho, kde bude umístěna, zda pod oknem, na stěně, v podhledu a podobně. Vybírat ji ale můžete také podle designu, aby lépe zapadla do koncepce zařízení pokoje. Celý systém montuje odborná firma, která také upravuje výkon jednotek na míru jednotlivých místností. Je možné ho zabudovat nejenom při stavbě, rekonstrukci, ale i v již používaném bydlení.

Klimatizace split i multisplit se používají nejenom ke chlazení, dá se jimi také přitápět. Proto jsou vhodné k celoročnímu provozu.

 

Share: