Kuchyně jako nová – v několika snadných krocích

836
0
Share:

Potřebujete vylepšit vzhled vaší kuchyně? Jde to i s nízkým rozpočtem. Někdy totiž stačí se zamyslet nad uspořádáním, možnostmi ukládání a dalšími parametry, které z kuchyně dělají funkční prostor. Připravili jsme pro vás pár tipů, jak na to.

Skutečnost, že jste limitováni finančními možnostmi, ještě neznamená, že vaše kuchyně nemůže být krásná a praktická. Občas postačí jen drobné změny, které přinesou nové a funkční uspořádání.

Kuchyně potřebuje vhodné osvětlení

Pokud jde o osvětlení, stropní svítidla obvykle nehrají zas tak velkou roli. Důležitá jsou hlavně dílčí světla nad pracovními plochami. Proto nezapomeňte osvítit sporák, dřez a pracovní plochy. Vhodné je bodové osvětlení, které se dá zaměřit dle potřeby. Kromě toho, bodová světla dodají kuchyni zajímavou atmosféru.

Šikovný úložný košík, který uplatníte nejenom v kuchyni, koupíte ZDE.

Nepořádek do kuchyně nepatří

Děláme ho asi všichni. Na pracovní desku zkrátka odložíme všechno, co je potřeba. Jenže mezi časopisy, novinami, klíči, brýlemi či dalšími zbytečnostmi se pracovat nedá. Stejně tak byste měli zhodnotit funkčnost některých přístrojů. Pokud je nepoužíváte denně, nemají na lince co dělat. Postavte na ni jeden hezký designový kousek a ostatní uložte.

Takto zařízená kuchyně je všechno, jenom ne nudná. Skříň koupíte ZDE.

Kuchyně bez nudy

Jednolitá plocha dvířek ve velké kuchyni bohužel často působí víc nudně než krásně. Řešení je snadné. Stačí alespoň dvě tři plná dvířka vyměnit za prosklená a místo některých horních skříněk přidat třeba pár polic.

Máte malou kuchyni? Pak zvažte odstranění dvířek. Jde o to, že malá kuchyně bude s otevřenými skříňkami vypadat podstatně větší. Jenom pozor na to, že tento tip funguje pouze tehdy, když dokážete ve skříňkách udržet pořádek a organizaci. A ten zvládnete nikoli s potravinami v papírových pytlících, ale například v keramických nádobách, sklenicích, úložných koších.

Tahle nádoba na brambory bude ozdobou každé kuchyně. Koupíte ji ZDE.

Šikovné organizéry

Chcete si vylepšit kuchyni a nevíte, jak na to? Šikovný tip představují jednoduché organizéry jako poličky na kořenky, držáky na papírové utěrky, igelitové pytlíky. Dají se jimi vybavit i vnitřky skříněk, takže ušetříte prostor nejenom v kuchyni, ale i v kuchyňské lince jako takové.

Atmosféru v kuchyni změní i nábytkové úchytky. Koupíte ZDE.

Nový vzhled za pár korun

Vyzkoušejte i takové maličkosti jako je výměna úchytek u kuchyňských dvířek. Byli byste překvapeni, nakolik taková finančně nenáročná „rekonstrukce“ dokáže změnit vzhled interiéru kuchyně a dodat jí svěží atmosféru.

Zařizujete novou kuchyni? Pár tipů najdete zde.

Text: redakce

Foto: Butlers

Share:

Leave a reply