Kontejnerové bydlení: Chatu či dům si složíte jako kostky lega

1798
0
Share:

Kontejnerové bydlení u nás před lety proslavily takzvané Čunkovy domky. V současné době je znakem moderního alternativního přístupu k životu. Nutno dodat, že takový styl působí podstatně sofistikovanějším dojmem.

Kde tedy budete spát? Ve vyřazeném lodním kontejneru, což je celosvětový trend. Kontejnery se přestavují tak, že původní účel by vás při pohledu na nový moderní domek vlastně ani nenapadl.

Up-cyklace

Systém výstavby spočívá v up-cyklaci velmi pevné ocelové konstrukce lodního, dvanáct metrů dlouhého přepravního kontejneru. Původně skladovací kontejner se používá jako velmi pevná a stabilní nosná konstrukce. Na začátku celého procesu se kontejnery sestaví do tvaru budoucího domu, vyřežou se otvory pro okna a dveře, stavba se zaizoluje, postaví se příčky, rozvedou sítě a ve finále se stavba obloží zevnitř a vně. Takto dokončený dům se po jednotlivých blocích opět rozebere, pomocí jeřábu naloží na kamiony a převeze k zákazníkovi na pozemek, kde se dům napojí na sítě a zprovozní.

Kontejnerové bydlení jako skládanka

Stavbu takového domu lze svou variabilitou připodobnit k legu. Z jednotlivých opracovaných a zaizolovaných kontejnerových modulů vznikají domy o různých velikostech, co jeden blok, to zhruba třicet metrů čtverečních zastavěné plochy.

Kontejnerové bydlení jako řešení budoucnosti

Kontejnerové domy se mohou stát určitým řešením bydlení nejenom pro nadšené vyznavače ekologie, ale i pro všechny ostatní, kteří zkrátka potřebují bydlet, a přitom třeba nejsou schopni dosáhnout na hypotéku. Další nespornou výhodou je rychlost bydlení, kdy kompletní řešení může trvat sotva pár měsíců, na rozdíl od klasické výstavby domu. Co nelze kontejnerovému bydlení upřít, je jedinečný vzhled této stavby. Většinou jsou specifikovány v moderním vzhledu, jsou vysoce originální a plně vyjadřují osobnost jejich majitele.

Tak jak…

Kontejnerové bydlení lze využít dvěma způsoby, ať již na běžné bydlení, kdy jsou kontejnery plně přizpůsobeny každodenním potřebám, tak i jako víkendové chaty, které si pořídíte opravdu za hubičku.

Text: redakce

Foto: Blokki / H3 Ateliér

Share:

Leave a reply