Domácí úklid

399
0
Share:

Vaše cesta ke šťastnému domovu

Publikací o tom, jak si uklidit dům či byt, už bylo napsáno hodně. Tahle je ale trochu jiná. Domácí úklid – Vaše cesta ke šťastnému domovu je totiž napsán jako příručka na hubnutí.

Stejně jako když hubnete, vytváříte si dlouhodobý plán, omezujete kalorie, cvičíte a osvojujete si nové návyky, budete dělat to samé i při úklidu. Nejprve je třeba si důkladně promyslet způsob, jak proměnit domov z chaotického místa oázy do smysluplného pořádku. Kaloriemi se v tomto případě myslí věci, které jste za léta nashromáždili, a které jsou vám k ničemu. Těch je třeba se zbavit. A nejenom to. S každým dalším nákupem nových věcí by mělo platit heslo – jedna domů, jedna ven, abyste si opět byt nezahltili zbytečnými krámy.

Za cvičení si dosaďte zeštíhlení domácnosti, vytvoření skladovacího systému, který vám pomůže dostat věci pod kontrolu. Nezapomeňte, že čím víc věcí budete během úklidu přendavat z místa na místo, tím více budete mít práce, a to přece nechcete.

Pokud jde o vytvoření nových návyků, měly by směřovat k tomu, aby úklid domácnosti byl nejenom pravidelný, ale také funkční, rychlý, efektní. A hlavně, abyste udrželi pořádek natrvalo.

V příručce také najdete užitečné rady ke skladování různých předmětů, zjistíte, kdy se vyplatí věci tzv. poslat dál, nebo je raději rovnou vyhodit. A hodit se určitě budou i typy k výrobě drobných domácích pomocníků.

Knihu doplňují barevné fotografie, které vám pomohou v realizaci kompletně uspořádané domácnosti.

Domácí úklid, aneb vaše cesta ke šťastnému domovu koupíte ZDE.

Knihu doplňují barevné fotografie, které vám pomohou v realizaci kompletně uspořádané domácnosti.

 

Text: Trendom

Foto: nakl. Dobrovský

Share: