Design z betonu. I tak může vypadat interiér

608
0
Share:
betonová koupelna Trendom.cz

Beton je oblíbený materiál, který mají designeři rádi zejména pro jeho tvárnost a vzhled, díky kterému ho lze kombinovat s dalšími materiály. Betonový design sluší moderním interiérům, a nejenom jim. Kde všude ho lze použít?

V domácnostech se nejčastěji používá takzvaný pohledový beton. Nenechte se odradit tím, že na první pohled působí dost chladně, protože na dotek je naopak velmi příjemný. Co oceníte je fakt, že tento materiál je prakticky bezúdržbový a nestárne.

Hrátky s designem

Kromě tradiční šedé barvy se beton vyrábí také v bílé nebo v různobarevných variantách, kdy se do základní směsi přidávají barevné pigmenty. Betonu to náramně sluší ve společnosti přírodních materiálů jako je dřevo, sklo nebo kov.

V interiéru se beton většinou aplikuje ve formě stěrky. Řeč je o tenké cementové vrstvě, která se natírá na pevné a hladké povrchy. Kromě stěn bude tenhle design slušet i dveřím nebo koupelnovým skříňkám ve společnosti, jak jinak než betonových umývadel. Beton rovněž vynikne na kuchyňské lince či barovém pultu. Při aplikaci stěrky je ovšem třeba myslet na to, že není voděodolná, takže je nutné povrch ošetřit vhodným olejem nebo lakem.

Beton v interiéru zastoupí betonové hodiny. Tyto koupíte ZDE.

Nábytek v betonovém designu

Z betonu se dá dnes pořídit ledacos. Betonové stoly s židlemi, betonové skříně, regály, úložné boxy nebo dokonce betonové postele či křesla. Pokud máte obavy, že při stěhování takového nábytku byste si museli pozvat alespoň dvě čety stěhováků, opak je pravdou. Pro výrobu betonových zařizovacích předmětů se totiž používá beton se zvýšenou pevností a tloušťkou maximálně 15 mm, takže lze s takovým nábytkem snadno manipulovat a přesouvání, třeba v rámci blížícího se vánočního úklidu, klidně zvládnete ve dvou.

Beton a světlo je báječná kombinace. Třeba v podobě těchto svítidel, která koupíte ZDE.

Betonové doplňky

Pokud si tak úplně netroufáte na velké betonové plochy, vyzkoušejte doplňky z betonu. Modernímu interiéru bude slušet betonová váza. Do minimalisticky laděného obývacího pokoje skvěle zapadnou betonové hodiny či betonová lampa. Do kuchyně si naopak můžete pořídit tácy nebo ozdobné mísy z betonu, výjimkou není ani betonové kuchyňské prkénko. Stejně jako v případě stěrky, i tento beton je povrchově upravený, takže mu nevadí kontakt s vodou.

Industriální vzhled

Betonový design rozhodně patří do industriálně laděného či vysoce moderního interiéru. Mějte ale na paměti, že čeho je moc, toho je příliš. V případě velkého množství betonu se totiž snadno může stát, že vaše bydlení ztratí útulnou a přívětivou atmosféru. Držte se proto raději osvědčeného méně je více a přidejte do místností zjemňující akcenty jako jsou živé květiny, textilní dekorace, barvy, obrazy apod.

Z betonu si můžete sami vyrobit různé designové doplňky. Jak na to, zjistíte zde.

Text: redakce

Foto: Dřevojas, Butlers, Vemzu

Share:

Leave a reply