Chytrá pračka se dokonale postará o vaše prádlo

Share:

Chytré přístroje stále více dobývají naše domácnosti. V uspěchaném světě je tento trend více než vítaný, protože nám ušetří čas, starosti a vlastně i finance. Své místo si mezi chytrými domácími pomocníky drží i pračky.

Pračka pere. To je jistota. Dodáme tedy, pračka dobře pere. A to už taková jistota není. Pokud si chcete pořídit pračku, která vypere skutečně do čista, sáhněte po takové, která je opatřena technologií i-DOS. Jedná se o automatický systém, jenž dávkuje prací prostředek na milimetr přesně a tato technologie je prospěšná nejenom pro prádlo, ale i pro životní prostředí.

Proč je správné dávkování důležité?

Ať už použijete málo pracího prostředku, nebo naopak příliš mnoho, prádlo bude vždy špatně vyprané. Malá dávka pracího prostředku způsobuje postupné zašednutí bílého prádla. Je to i důvod, proč barevné prádlo začne časem vypadat sepraně. Možná trochu překvapivě, málo prášku způsobuje postupné usazování vodního kamene i to, že na prádle zůstávají skvrny a nerozpuštěné nečistoty pronikají až do tkaniny.

Příliš mnoho prášku vytváří efekt „hrnečku vař,“ kdy nadměrné množství pěny zahltí celou pračku. Velké množství pracího prostředku se pochopitelně nedá pořádně vymáchat, takže vzniká riziko alergií a kožních reakcí. Na tmavých textiliích se mohou objevit takzvané pradlácké vši, což jsou drobné částečky pracího prostředku viditelné zejména na tmavém oblečení. Z ekonomického hlediska pak vznikají vyšší náklady na spotřebu vody i energií z důvodu opakovaného máchání a odstřeďování.

Chytrá pračka hravě zvládne bílé i různobarevné prádlo, včetně různých typů skvrn.

Pro rodiny, sportovce i alergiky

V aktivní rodině s dětmi se každý týden nasbírá spousta prádla s různými typy skvrn, ať už od jídla, bláta, trávy nebo třeba od oleje. Špatně se perou nejenom skvrny čerstvé, ale zejména ty „zaschlé“. Proto není od věci se poohlédnout po přístroji, který si s tímto problémem umí poradit. Například nové pračky Bosch mají zabudovaný systém odstranění skvrn AutoStain Plus. Díky němu dokáží perfektně vyčistit 16 různých typů skvrn. Pračka automaticky upravuje teplotu, pohyb bubnu a dobu namáčení podle příslušných fleků ještě před spuštěním zvoleného programu. Užitečné jsou i speciální programy pro alergiky nebo pro praní sportovního oblečení. A funkce reload je jednoduše praktickým pomocníkem: stisknete tlačítko, otevřete dvířka a vložíte do bubnu zapomenuté prádlo, jako například ponožky, tričko nebo ručník. Motor EcoSilence Drive má dlouhou životnost, je mimořádně tichý a úsporný, navíc s nadstandardní zárukou 10 let.

A kam s pračkou? Do koupelny? Technické místnosti? Anebo do kuchyně? To už je na vás…

Text: Trendom

Foto: Pixabay, Bosch

Share:

Leave a reply